گروه اسفا

درباره شرکت الکترونیک سازان فن آریا

شرکت الکترونیک سازان فن آریا در سال 1398 توسط اعضای آزمایشگاه تحلیل حوادث شبکه برق تاسیس گردید. این شرکت در همان سال گواهی دانش بنیانی نوع 1 را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت نموده است. در ابتدای فعالیت های آزمایشگاه تحلیل حوادث شبکه برق، جهت انجام بخش قراردادی و حقوقی پروژه ها، دانشگاه تهران به عنوان طرف قرارداد معرفی می شود. زیرا خود ازمایشگاه تحلیل حوادث که متشکل از اعضای آن می باشد دارای شخصیت حقوقی مستقل نمی باشد. با روند گسترش اعضای تیم تحقیق و توسعه آزمایشگاه تحلیل حوادث و افزایش محصولات و اضافه شدن محصولات کثیرالمصرف به سبد دارایی های آزمایشگاه، نیاز به یک شخصیت حقوقی مستقل بیش از پیش ضروری به نظر می رسید. لذا در نهایت تصمیم بر تاسیس یک شرکت مستقل گرفته شد. این شرکت به عنوان صاحب امتیاز محصولات و دارایی های مادی و معنوی منتجه از فعالیت های تیم تحقیق و توسعه می باشد. شرکت الکترونیک سازان فن آریا به عنوان یک از زیر مجموعه های گروه اِسفا این نقش را بر عهده دارد. حروف ابتدایی این شرکت با همین منظور که مخفف نام اِسفا شود انتخاب شده است. در حال حاضر بسته به نیاز برخی پروژه های پژوهشی از طرف ازمایشگاه تحلیل حوادث شبکه برق و با شخصیت حقوقی دانشگاه تهران عقد می شود ولی غالب فعالیت های مربوط به محصولات کثیر المصرف از طرف شرکت الکترونیک سازان فن آریا منعقد می گردد.

الکترونیک سازان

در سال 1399 دستگاه آزمونگر جامع تجهیزات فشار قوی با نام KAVOSH از طرف شرکت الکترونیک سازان فن آریا به بازار عرضه شد. طی همان سال و بعد از مذاکرات انجام شده، تیم مهنندسی فروش شرکت بهگام فرایند به عنوان نماینده محصولات شرکت اومیکرون (Omicron) به شرکت الکترونیک سازان فن آریا پیوستند و مدیریت فروش دسته محصولات KAVOSH را به عهده گرفتند. قابلیت های فنی موجود در دستگاه KAVOSH و ماژول تانژانت دلتا آن به عنوان تنها تولید کننده این دستگاه در کشور، در کنار قابلیت های منحصر به فرد تیم فروش با مدیریت مهندس علی ابراهیمی و همراهی مهندی محمد هادی ژاله باغی باعث شتاب مضاعف در ورود این محصول به بازار گردیده است.

مجموعه نرم افزارهای مطالعات سیستمی SARV از جمله محصولات گروه اسفا هست که از طریق شرکت الکترونیک سازان فن آریا ارائه می شود. انواع ماژول های نرم افزاری در سطح شبکه های توزیع، فوق توزیع، انتقال و نیروگاهی در مجموعه SARV ارائه می گردد.

بصورت کلی زمینه ها و محصولات جدید در ابتدا توسط تیم تحقیق و توسعه شرکت الکترونیک سازان فن آریا (آزمایشگاه تحلیل حوادث شبکه برق) طراحی و ساخته شده و سپس به شرکت های جدید زیر مجموعه گروه اسفا منتقل می شود.

رله حفاظت جریانی ترانسفورماتور (OC/EF)

رله مدیریت اضافه بار هوشمند ترانسفورماتور

رله‌ حفاظت فیدر

رله جامع حفاظت شبکه‌های
توزیع